Цукровий діабет

Цукровий діабет – захворювання, при якому підвищується цукор у крові, з'являється цукор у сечі, порушуються всі види обміну речовин, уражаються судини і нерви, а також можуть спостерігатися патологічні змінами в органах і тканинах.

saharniy diabet 23Це захворювання не нове, ще в 1500 р. до н. е. в трактатах Китаю, Єгипту, Індії, були згадки про хворобу, при якій у хворих виділялася "солодка сеча".

Діабетом на планеті хворіють близько 150 млн осіб, в європейських країнах – до 38 млн (6 млн отримують щодня інсулін). В Україні близько 1 млн хворих на цукровий діабет (до 160 тис. отримують інсулін).

Захворюваність на цукровий діабет зростає щорічно на 5%.

Цукровий діабет увійшов до тріади захворювань, які часто є причиною інвалідизації та смерті – це атеросклероз, рак і цукровий діабет.

Типи цукрового діабету

• Діабет 1 типу (юнацький діабет) виникає у молодому віці, зустрічається в 10 % – руйнуються клітини підшлункової залози, які виробляють інсулін (і тому хворому постійно потрібно вводити інсулін – раніше називали інсулінозалежний).

• Діабет 2 типу (діабет дорослих) – діабет людей середнього та похилого віку, зустрічається в 90 % – інсулін достатньо виробляється підшлунковою залозою, але не може проникнути в клітини тканин, які голодують → інсулін накопичується в крові → підвищується цукор (глюкоза) в крові. Тому потрібно вводити глюкозознижуюючі препарати, а не інсулін.

В даний час цукровий діабет 2 типу може бути і в юності, у зв'язку з ожирінням, насамперед абдомінального типу (жир не дає інсуліну проникнути в клітини). Ожиріння збільшує розвиток діабету в 7-10 разів.

Також сприяють цукровому діабету: стрес, атеросклероз, хвороби підшлункової залози і печінки, інфекційні хвороби, травми, операції.

Симптоми цукрового діабету

Спрага або сухість у роті, свербіння шкіри, прискорене сечовипускання та збільшення кількості сечі, а також слабкість, запах ацетону з рота (при діабеті 1 типу).

Діагностика цукрового діабету

Підвищення глюкози в крові натще 6,1 ммоль/л.

Відповідно, загальноприйнятий принцип лікування/профілактики:

1) зниження ваги – правильне харчування, фізична активність;

2) глюкозознижуюючі препарати (при 2 типі), інсулін (при 1 типі).

Коли хворого з цукровим діабетом погано лікувати, його життя скорочується більш ніж на 10 років.
Якщо цукровий діабет вчасно виявити і лікувати, то різниці між тривалістю життя хворого на діабет і здоровою людиною немає.

Лікування цукрового діабету

• озонотерапія – 7-8 процедур,

• акупунктура – 5-12 сеансів,

• фізіотерапія – 8-10 сеансів,

• мануальні і масажні методи (при необхідності) - 5-12 сеансів

«Клініка доктора Довгого» заснована у 2007 році на базі Київської обласної клінічної лікарні.

Засновник клініки Довгий І.Л. - кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології і рефлексотерапії Національної медичної академії післядипломного навчання (НМАПО) ім. П.Л. Шупика, заступник голови ВАНР, віце-президент УАОХ мануальних терапевтів

м. Київ, вул. Багговутівська, 1
(Київська обласна клінічна лікарня)

телефони:
(097) 188-10-35
(044) 227-43-21

Час прийому: 8.00 - 18.00,
Понеділок - п'ятниця.

Клініка знаходиться в поліклініці лікарні
(вхід з лівої сторони, зовні будівлі).