Озонотерапія

Озон (О³) вивільняє і транспортує кисень до тканин, покращуючи циркуляцію крові. Чого не може кисень, може озон.

Після грози повітря стає чистим, свіжим, з особливим ароматом – це запах озону (активна форма кисню). Він зберігає життя на Землі, тому що утворений шар озону в 3 мм затримує частину радіації, яка пагубна для живих організмів і рослин.

Озонотерапія заслужено все більше поширюється у всьому світі.

Озонотерапія у нас вважається останнім "нововведенням". Хоча, наприклад, кубинський лідер Фідель Кастро, протягом 30 років підтримує себе у відмінній формі саме завдяки озону. Взагалі, медицина на Кубі вважається передовою в світі. Кожен десятий кубинець проходить процедури озонотерапії. Також, озон допомагає підтримувати активність англійській королівській династії.

Озон (О³) потужно загальнооздоровлююче діє на організм: різко підвищує постачання тканин киснем, покращує циркуляцію крові, виводить з організму токсини і жирове "сміття", змушує ефективно працювати «задрімалі» клітини імунної системи, усуває синдром хронічної втоми, відводить загрозу серцево-судинних захворювань, діє як протибольовий, протизапальний, противірусний середник. Це дало можливість використовувати озонотерапію при лікуванні понад 150 хвороб.

Іншими словами, ефект озонотерапії обумовлюється високим відновним потенціалом озону, що забезпечує подвійний механізм його дії: перший – системний, який приводить до синтезу і перетворенню біологічно активних речовин, посиленню активності імунних клітин, покращенню властивостей крові; другий – місцевий, що веде до знищення бактерій, вірусів і грибів.

У медичних клініках/центрах озон отримують з кисню в спеціальних приладах – озонаторах. Апарат озонотерапії дозволяє виробляти озонокисневу суміш (5% чистого озону і 95 % кисню) із заданою концентрацією озону.

Основні методи введення озонокисневої суміші

- озонований фізіологічний розчин для в/в ін'єкцій,

- велика аутогемотерапія з озонокисневою сумішшю,

- мала аутогемотерапія,

- озоноване рослинне масло,

- озонована дистильована вода,

- озонокиснева газоподібна суміш (підшкірне, внутрішньошкірне, внутрішньом'язове, навколосуглобових, внутрішньосуглобове введення),

- озонорефлексотерапія,

- кишкове введення (інсуффляція) газоподібної озонокисневої суміші,

- газація (зрошення) у спеціальному мішку.

Головним чином застосовуються 2 методи загальної озонотерапії: внутрішньовенне введення озонованого фізіологічного розчину і велика аутогемотерапія. При необхідності загальний вплив поєднують з місцевим застосуванням озону. Наприклад, при ураженні ноги загальну озонотерапію поєднують з використанням озонованих масел або зовнішнім застосуванням газоподібного озону («озонові чоботи»).

Докладніше про перерахованих вище методах

Внутрішньовенне введення озонованого фізіологічного розчину

Стерильний фіз. розчин в кількості 200 мл озонують, пропускаючи через нього озонокисневу суміш до певної концентрації озону в розчині, після чого вводять внутрішньовенно пацієнту.

Озон, який знаходиться в фіз. розчині швидко розпадається, тому озонування фізіологічного розчину роблять безпосередньо перед введенням пацієнту і швидко вводять.

Велика аутогемотерапія з озонокисневою сумішшю

До спеціального стерильний контейнер беруть 50-150 мл крові з вени, після чого в нього вводять озонокисневу суміш 50-200 мл, з певною концентрацією озон. Вміст контейнера ретельно і акуратно перемішується спеціальним автоматизованим пристроєм з проведенням лазеротерапії, потім кров повторно вводиться пацієнту у вену.

Мала аутогемотерапія

Змішують 5-15 мл внутрішньовенної крові з озонокисневою газовою сумішшю, вводять її внутрішньом'язово.

Озоноване рослинне масло
Озонується очищена соняшникова, оливкова, кукурудзяна або інший вид олії (краще оливкова) з такою концентрацією озону, яка відповідає конкретному захворюванню. Наприклад, озоноване масло досить ефективно при виразковій хворобі – внутрішнє вживання, дерматомікозах – зовнішнє застосування.

Масло можна застосовувати тривало, концентрація озону в олії тримається 3 місяці (при кімнатній температурі), на протязі 2-х років (при знаходженні в холодильнику).

Озонування дистильованої води

Відбувається в спеціальній озоностійкій ємності протягом 2-15 хвилин до досягнення необхідної концентрації озону. Ця озонована рідина повинна бути використана після приготування протягом 10-30 хвилин.

Застосовується, головним чином, при гастритах, виразковій хворобі, хронічних холециститах, езофагітах.

Озонокиснева газоподібна суміш

Вводитися підшкірно, внутрішньошкірно, внутрішньом'язово, коло - або внутрішньосуглобово.

Підшкірне, внутрішньошкірне або внутрішньом'язове введення здійснюється, головним чином, навколо вогнища ураження (наприклад, виразка, рана, опік, фурункул та ін.), в больові точки при при больових синдромах (остеохондрози, радикуліти, тобто радикулопатії, ішіас та ін.), а також при проведенні косметичних процедур (виправлення старечої атрофії шкіри, зморшок на обличчі). Кількість газу з необхідною концентрацією озону від 2 до 10-20 мл в одну точку.

Коло - або внутрішньосуглобове введення застосовується при артрозах і артритах в малі суглоби – 1-1,5 мл, в середні суглоби – 5-7 мл, у крупні суглоби – до 20 мл.

Озонорефлексотерапія

Введення в точки акупунктури (біологічно активні точки) газоподібного озону з певною його концентрацією в кількості 0,2-1 мл. Це практично підшкірне, внутрішньошкірне або внутрішньом'язове введення. Озонорефлексотерапія може заміняти, а при певних хворобах бути ефективніше голковколювання (акупунктури).

Кишкове введення

(Інсуффляція)газоподібної озонокисневуої суміші в кількості 50-500 мл з необхідною концентрацією озону.

Інсуффляції застосовують як альтернативу внутрішньовенному введенню озонованого фізіологічного розчину і великій аутогемотерапії, так як озонокиснева суміш швидко всмоктуючись, діє ідентично. Іншими словами, насичення крові озоном-киснем при ректальному введенні таке ж як і при внутрішньовенному введенню озонованого розчину і великій аутогемотерапії.

Кишкова введення показане коли внутрішньовенне введення утруднено через поганий стан вен. А також особливо зручно робити дітям.

Застосування показано при системних захворюваннях – це загальні показання до використання озонотерапії та «місцеві» захворювання – геморой, тріщини, коліт, в т.ч. спастичний, проктит, дисбактеріоз, атонія кишечника, хвороба Крона.

Газація або зрошення в спеціальному мішку

Зовнішнє застосування газоподібної озонокисневої суміші може бути в спеціальному мішку. Також можуть використовуватися спеціальні ковпаки з нормальним або зниженим тиском газу («озонові чоботи»).

Тут є один нюанс: бактерицидна дія озону відбувається тільки у вологому середовищі. Тому перед процедурою поверхню вогнища ураження потрібно зволожити фізіологічним розчином або водою і мішок/ковпак заповнюють кисневоозоновою газовою сумішшю. Газація ефективна при гнійних ранах, які погано гояться, трофічних виразках, пролежнях, рубцях, опіках.

Проведення повторних курсів озонотерапії (~ 8 процедур) залежить від характеру хвороби, супутньої патології, може становити 1-2 циклу в 1-2 роки.

Озонотерапія успішно застосовується практично у всіх галузях медицини.

Озонотерапія ефективна при наступних хворобах меншими зробити захворювання

• Терапія:

- атеросклероз та ішемічна хвороба серця,

- гіпертонічна хвороба,

- цукровий діабет та його ускладнення,

- виразкова хвороба,

- хронічний гастрит типу «Б» і гастродуоденіт,

- бронхіальна астма,

- артрити – ревматоїдний артрит, подагра, псевдоподагра,

- остеоартрози,

- хронічний бронхіт,

- хронічний гепатит,

- хронічний невиразковий коліт,

- хронічний пієлонефрит.

• Неврологія:

- реабілітація після ішемічних інсультів, тобто хронічне порушення мозкового кровообігу,

- остеохондрози, радикуліти, неврити,

- дисциркуляторна енцефалопатія,

- вегетативна дистонія,

- головний біль, мігрень,

- синдром хронічної втоми.

• Хірургія:

- тромбофлебіти,

- варикозне розширення вен,

- трофічні виразки,

- рани, які довго не загоюються, пролежні,

- облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок,

- геморой,

- гнійні післяопераційні ускладнення,

- перитоніт.

• Гінекологія та акушерство:

- хвороби, що передаються статевим шляхом,

- ендометрит, ендоцервіцит, кольпіт,

- ерозії шийки матки,

- запальні захворювання придатків матки,

- хламідіоз,

- краурозе вульви,

- загроза переривання вагітності в будь-якому терміні,

- анемія вагітних,

- токсикози I і II половини вагітності,

- плацентарна недостатність,

- внутрішньоутробна інфекція.

• Урологія:

- хвороби, що передаються статевим шляхом,

- хронічні простатити.

• Дерматологія:

- нейродерміти,

- екземи,

- мікози,

- фурункульоз,

- вугрові, герпетичні висипання,

- піодермії,

- рубці, стриї,

- трофічні виразки.

• Косметологія:

- целюліт,

- ожиріння (живіт, стегна, сідниці, бічні поверхні тулуба, корекція овалу обличчя, друге підборіддя),

- старіюча шкіра і зморшки,

- вугровий висип і прищі,

- видаленні судинні зірочки, телеангіоектазії, невеликі варикозні вени.

• ЛОР- хвороби:

- отити,

- нейросенсорна туговухість,

- хронічний тонзиліт,

- вазомоторний риніт гострий і хронічний.

• Стоматологія:

- гінгівіт,

- парадонтит,

- парадонтоз.

Озонотерапія (лікування киснем) має мало протипоказань:

- гіпертиреоз,

- зниження згортання крові,

- кровотечі,

- геморагічний інсульт,

- індивідуальна непереносимість озону.

Read 7744 times

«Клініка доктора Довгого» заснована у 2007 році на базі Київської обласної клінічної лікарні.

Засновник клініки Довгий І.Л. - кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології і рефлексотерапії Національної медичної академії післядипломного навчання (НМАПО) ім. П.Л. Шупика, заступник голови ВАНР, віце-президент УАОХ мануальних терапевтів

м. Київ, вул. Багговутівська, 1
(Київська обласна клінічна лікарня)

телефони:
(097) 188-10-35
(044) 227-43-21

Час прийому: 8.00 - 18.00,
Понеділок - п'ятниця.

Клініка знаходиться в поліклініці лікарні
(вхід з лівої сторони, зовні будівлі).