Методи лікування

Ми практикуємо різні методи лікування: мануальну терапію (м'які методики), масаж, акупунктуру (лікування по енергетичним точкам), озонотерапію (лікування киснем), фізіотерапію (нейростимуляцію, магнітотерапію, інфрачервоні промені та ін.), гірудотерапію (лікування п'явками), апітерапію (лікування бджолами та продуктами бджільництва), медикаментозно.

Співробітники нашої клініки застосовують індивідуальні, сучасні методи лікування традиційної та народної медицини, залежно від стадії захворювання, ступеня болю, віку пацієнта.

Мануальна терапія

Мануальна терапія

Quidquid agis, prudenter agas et respice
Щоб ти не робив, роби розумно і передбачай наслідки
«Римські діяння» (Gesta Romanorum)

Акупунктура

Акупунктура походить від слів acus - голка і punctura - укол. Більш поширений термін «голковколювання», тобто введення спеціальних голок в біологічно активні точки (точки акупунктури). По понад 700 точках циркулює «життєва енергія», впливаючи на яку, можна регулювати цю енергію.

Фізіотерапія

Фізіотерапія (physis - природа + therapeia - лікування) - лікування природними та фізичними методами. Природні методи – грязі, мінеральні води, клімат; фізичні – нейростимуляція, інфрачервоне та інші види променів, магнітне поле і поляризоване світло.

Озонотерапія

Озон (О³) вивільняє і транспортує кисень до тканин, покращуючи циркуляцію крові. Чого не може кисень, може озон.

Гірудотерапія

Гірудотерапія (hirudo - п'явка, therapy - лікування) - найдавніший метод лікування п'явками, особливо хронічних захворювань.

На стінах усипальниць єгипетських фараонів є розписи, які зображують лікування п'явками. В основоположних релігійних книгах Біблії і Корані було описано лікування п'явками.

Апітерапія

Апітерапія

мал. 300.1

Мисливець за медом диких бджіл
(малюнок з Аранської мечери в Іспанії)

 

Мед – дарунок землі і сонця, згусток цілющих властивостей від Бога

З. Ружин

Історія

Взагалі, як ніколи раніше, засобам лікування та профілактики, особливо випробуваним упродовж тисячоліть народним методам лікування, приділяється все більше і більше уваги. Серед цих засобів медові відводиться одне з чільних місць, так як людство давним-давно оцінило цілющі властивості бджолиного меду. Не випадково один із найщасливіших етапів життя людини – період після одруження – називають «медовим місяцем». 

«Бджолиний мед, – писав професор А. Золотарьов, – це природний продукт, незамінний за своїми якостями. Він займає перше місце серед усіх ліків, що нам дарує природа за допомогою квітів і лікарських трав. Мед містить вітаміни, які поновлюють кров, заспокоюють нерви і відновлюють життя». Мед – висококалорійний продукт: 1 кг меду дає 3150–3350 калорій в залежності від вмісту в ньому води. Живильна цінність 100 г меду дорівнює поживності 4 апельсинів, 120 г горіхового ядра, 175 г м’яса і 225 г риб’ячого жиру. До речі, найкраще мед засвоюється у розчиненому вигляді (одна чайна ложка на 1/2 склянки теплої води). 

Важливо розуміти, що продукти бджільництва – це біологічно преформовані бджолою частини рослин або самостійно створені в її організмі. Тому біологічно активні властивості цих продуктів, насамперед меду, квіткового пилку, прополісу, мають багато спільних або аналогічних ознак з рослинами. У процесі біологічної активності бджоли, внаслідок складних ферментних перетворень в її організмі утворюються також нові активні сполуки із специфічними властивостями, зокрема апітоксин

Встановлено, що мед є концентрованим висококалорійним продуктом, близьким за складом до плазми крові.

Почуття печіння при ужалені виникає при дії на організм активних речовин ацетилхоліну та гістаміну, а також неорганічних кислот (мурашиної, ортофосфорної, соляної).

Головні механізми дії бджолиної отрути: судиннорозширювальні, знеболюючі, протизапальні; впливає на систему гіпофіз-наднирники. 

 фото 302

Реакція після бджолоужалення
(ч/з 5-10 хв.).

Використовують прополіс – смолисту речовина, яку бджоли виробляють з воску і рослинних смол (переважно з дерев, а також кущів, трав).

Також використовують бджолиний підмор (тіла померлих медоносних бджіл). Лікувальний компонент підмору, перш за все, є хімічні речовини хітинового покриву тілець бджіл як гепарин і гепароїди, меланін, які володіють протизапальною дією.

Апітерапію застосовують при захворюваннях ПНС, також при супутній патології – функціональних захворюваннях ЦНС (наприклад неврозах), гіпертонічній хворобі, тромбофлебіті.

«Клініка доктора Довгого» заснована у 2007 році на базі Київської обласної клінічної лікарні.

Засновник клініки Довгий І.Л. - кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології і рефлексотерапії Національної медичної академії післядипломного навчання (НМАПО) ім. П.Л. Шупика, заступник голови ВАНР, віце-президент УАОХ мануальних терапевтів

м. Київ, вул. Багговутівська, 1
(Київська обласна клінічна лікарня)

телефони:
(097) 188-10-35
(044) 227-43-21

Час прийому: 8.00 - 18.00,
Понеділок - п'ятниця.

Клініка знаходиться в поліклініці лікарні
(вхід з лівої сторони, зовні будівлі).